Lípa 2
Haluz. Výroční zpráva za rok 2012

Zpět na úvodní stranu Haluze

Zpět na úvodní stranu Lípy 2

V roce 2012 se přes Šlapanice přehnalo krupobití, po kterém zůstaly na fasádách nově zateplených domů dírky jako po kulometu. A ze Šibeníku nad Novým Hrádkem zmizely vrtule - elektrárny. Pro nás to však byl rok pěkný. Nejmladší člen sdružení už vesele pobíhal, takže jsme se kromě procházek po Šlapanicích a okolí mohli odvážit na delší cesty jako do Slavkova nebo do Starého Města u Uherského Hradiště.

V zimě a při špatném počasí jsme se zašli ohřát a poučit do Moravského zemského muzea (Fauna Jižní Moravy), Antroposu, Muzea Brněnska ve Šlapanicích (výstava o Peru) atd. A konečně jsme se po dlouhé době v květnu opět dostali do líbezných končin Českolipska a navštívili sídlo Lípy 2. Dostalo se nám vlídného přijetí, ale také nečekané výtky. Nikoho z nás nenapadlo, že Jindra dosud není zaregistrovaným členem sdružení!!! A k naší velké hanbě musíme přiznat, že to trvalo ještě půl roku, než jsme nahlásili potřebná data a Jindřich Kořan byl 6. 12. 2012 zapsán prezidentem do Lípy 2 jako její 53. člen. Jak takové nedopatření odčinit? Po dlouhém mozkovém hloubání a dloubání jsme na to přišli. Přivedeme do Lípy 2 dalšího člena. Připojí se k nám sice až příští rok, ale tentokrát ho přihlásíme do sdružení hned, jak se narodí!

Na jaře jsme v lese u Soběšic vysadili jeden strom - jedličku. Tedy pracoval náš předseda a zbytek Haluze ho obdivoval a ušlapával hlínu kolem stromu. V létě jsme se rozhodli zvelebit sídlo Haluze. Došlo na výměnu oken a dveří, opravu střechy a přestavbu rozpadlých schodů a zídky na dvoře. Zúčastnili jsme se opět několika tradičních místních akcí jako je masopustní průvod a vynášení smrtky. Kačenka začala od září chodit do souboru lidových tanců Relíček, kde se naučila taky několik tradičních her jako "na hotaře".

Náš předseda kromě bourání schodů a míchání betonu po dva večery přednášel v pražském knihkupectví Stepní vlk. 22.března - o intelektu v učení rabiho Abulafii a 26.dubna - o knize Šulchan Aruch. Klára pak 21.března seznamovala studenty Univerzity Palackého v Olomouci o nálezech skleněných předmětů z ranného středověku.

KALENDÁŘ UDÁLOSTÍ A AKCÍ:

  • 19. 5. 2012 – návštěva ZOO v Brně
  • 10. 6. 2012 – výlet do Botanické zahrady v Brně
  • 16. 6. 2012 – pochod s úkoly "Po Šlapkách" – trasa 5 km proti proudu Říčky do Bedřichovic a zpět
  • 5. 8. 2012 – výlet do Dinoparku a Zoo ve Vyškově
  • 8. - 9. 9. 2012 – návštěva Huslí a hlavně babičky Vašíčkové
  • 16. 9. 2012 – výlet do zámeckého parku ve Slavkově
  • 22. - 23. 9. 2012 – cesta do Starého Města u Uherského Hradiště - Archeoskanzen v Modré u Velehradu, Kovozoo ve Starém Městě
  • 10. 11. 2012 - vystoupení Relíčku v Brně Líšni v Dělnickém domě
  • 2. 12. 2012 – vystoupení Relíčku v Semilasse v Brně